Sıkça Sorulan Sorular

Program ana ekranındaki “Cash Register” sekmesinden “Cheque /Currency Exchange” seçeneği seçilir. Açılan ekranda “we buy” bölümünden bozacak olduğumuz döviz cinsini seçeriz. “we sell” bölümünü “Cash” olarak bırakırız. We buy bölümünün karşısına bozulacak olan para biriminin tutarını yazarız. “Tab” tuşuna bastığımızda sistem otomatik olarak alt kısımda müşteriye verilecek olan nakit tutarını gösterir. “Ok” butonu ile işlemi tamamlarız.

Program ana ekranındaki “Profiles” sekmesinden istenilen profil tipi seçilir. Açılan arama ekranına profilin adı yazılır ve “OK” butonuna basılır. Arama sonuçlarından istenilen profil bulunur ve ismin üzerinde sağ klik yapılır. “View profile” ile profil kartı açılır. “Rates” sekmesi seçilir ve “Special rates by amount are valid” kutucuğu işaretlendikten sonra alt bölüme tarih aralıkları ve kişi fiyatları girildikten sonra “OK” butonu ile işlem tamamlanır.

Misafirin profil kartını açarız. “Requests” sekmesindeki “Remarks visible to all hotels” alanına misafirin özel isteklerini yazarız. Bu bilgiler, misafirin her konaklamasında navigator ekranında görüntülenir.

Routing yapılacak rezervasyonun “Navigator” ekranında sağ tarafta bulunan “More” butonuna basılır. Açılan ekranda “Payment/Routing instructions” seçilir. Açılan ekranda “Frequently Used Instructions” seçeneğinden istenilen yönlendirme seçeneği seçilir ve “Ok” butonu ile işlem tamamlanmış olur.

Programda, ‘Profiles/Profiller’ sekmesinden değiştirilecek olan profilin adı tipine göre yazılır ve ‘OK’ butonuna basılır. Gelen ekranda profilin üzerinde mouse sağ klik yapılır, açılan menüden ‘Change profile type/Profil tipi değiştirin’ seçilir ve açılan ekrandaki istenilen profil tipiyle değiştirilir.

Misafirin folyosunda sağ alt kısımdan ’Post charges/Harcama kayıtları’ butonu tıklanır. Açılan ekranda tek tek ekstra harcamalar girilir ve ‘OK’ butonuyla onayladığımızda harcamalar folyoya işlenmiş olur.

İlk olarak oda planı ekranında rezervasyonun üzerinde mouse'la sağ klik yapılır ve navigator ekranı açılır. Navigator ekranında 'More/Daha' butonuna basıldığında açılan ekrandan 'Rate by day grid/Gün sistemine göre fiyat' seçeneği seçilir. Fiyat değişikliği yapılacak olan gün seçildikten sonra alt kısımdan değiştirilecek olan bilgiler işaretlenir. ‘Save data/Veri kaydet’ butonuyla değişiklikler kaydedilip ‘OK’ butonuyla onaylanır.

‘Navigator’ ekranından misafir profiline girdiğimizde ‘A/R-C/H’ sekmesini seçeriz. Açılan ekranda ‘Ext. A/R-Uzt. C/H hsp’ kutucuğuna muhasebe departmanından aldığımız cari kodu yazıp ‘OK’ butonu ile onaylarız.