Verimliliğinizi En Yükseğe Çıkaracak 10 Pazarlama Stratejisi!

Otelinizi COVID-19 Sonrası Dönemde Pazarlamanın Kanıtlanmış ve Test Edilmiş Yolları

Günümüzde otel doluluğu, otelcilik endüstrisinin en önemli tartışma konularından biridir. Dünya, COVID kısıtlamalarının etkisinden sonra seyahat ve otel konaklamalarının geri dönüp dönmeyeceğini görmek için bekliyor. Dünyanın en eski endüstrilerinden birinin profesyonelleri olarak, COVID kısıtlamaları kalkar kalkmaz doluluğun tekrar artacağına eminiz. Çünkü insanlar iş seyahatleri, tıbbi prosedürler ve sevdiklerini ziyaret etme planlarını ancak bu kadar uzun süre erteleyebilirler ve oteller de, gerekli seyahat altyapısının önemli bir parçasıdır.

Buna ek olarak, şu anda evde çalışan ve karantina altındaki milyonlarca insan evden uzaklaşma ihtiyacı hissediyor. Otel odaları yakında yeniden dolacak.Oteliniz şuanda, bir sonraki yüksek sezonun yüzdesinin tavan yapacağını görmeye hazırlık yapıyor olmalı. Yeni misafirler için pazarlama stratejilerinizi optimize etmek artık her zamankinden daha önemli. Covid sonrası konuk rezervasyonlarını artırmak için pazarlama tekniklerini nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

1) Platformlar Arasında Online Erişilebilirlik

Günümüz pazarlama ortamında her otelin, yalnızca doğrudan rezervasyon alan web sitesi için iyi bir SEO'ya değil her alanda online görünürlüğe ihtiyacı vardır. Tüm seyahat rezervasyonlarının % 80'inden fazlası online olarak yapılıyor ve bunların çoğu Google veya Facebook gibi daha geniş platformlarda veya rezervasyon uygulamalarında oluyor. Doğrudan rezervasyonlar işletme karı için en iyisi olsa da; odalarınızı doldurmak, konukların fiyat ve konaklama arattığı her yerde görünürlüğe bağlı olacaktır. 

Bu nedenle, kampanyanızı oldukça alakalı bir kitleye sahip her rezervasyon platformuna taşıyın. Her bir girişin görünür, güzel, ayrıntılarda tam olarak açıklanmış ve her platformda neredeyse aynı olduğundan emin olun. Böylelikle, birden fazla platformu kontrol eden, bilgili online arama yapanlar bile, otelinizin banner reklamlar gibi ücretli reklamlarına güvenmek zorunda kalmadan, her seferinde otelinizden harika fırsatlar ve cazip teklifler göreceklerdir.

2) Detay ve Faydaları Öne Çıkaran Oda Fotoğrafları

Her otel işletmesi, oda detaylarının rezervasyonları kazanmak için önemli olduğunu bilir. Konuklar; kahvaltının fiyata dahil olup olmadığını, buzdolabı veya paket servis için mikrodalga fırın olup olmadığını bilmek isterler. Bazı konuklar, banyonun fotoğrafını görmezlerse oda rezervasyonu yapmazlar ve bazıları karar vermeden önce oda mobilyalarını veya oda genişliğini karşılaştırırlar.

Otel odası fotoğraflarınızın sadece güzel olmasına değil, aynı zamanda kahve makinesinden duşa kadar en iyi şekilde ortaya çıkmasına dikkat edin. Her bir fotoğrafın hem çerçeveye girmeye davet eden türden hem de işinizi en iyi yaptığınıza yönelik bilgilendirici bir seyahat araştırma materyali olmasını sağlayın.

3) Modern İhtiyaçlara Uyum Sağlayın

Seyahat endüstrisi, talepte ani ve derin bir değişimin ardından yeniden inşa ediliyor. Misafirler, hala lüksü arıyorlar ve artık klasikten çok, tek tek paketlenmiş stil tam da ihtiyaç duydukları şey. Odalarınızı ve lobiyi dekore etme ve otel olanaklarını donatma şeklinizde izole bir lüks deneyim yaratın. Personel ve otel iş akışı, odaların güvenli bir şekilde sterilize edilmesini sağlarken, konuklar her zamanki tatil veya iş gezisi deneyimini yaşayabileceklerini hissetmelidir.

Otelinizin doluluğu, COVID sonrası stratejinize bağlı olarak etkilenecektir. Bazı mekanlar, konukların bölgeye ve birbirlerine bağlı hissetmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır, bu nedenle temassız etkinlikleri, canlı dijital toplantıları veya kişiselleştirilmiş yerel deneyimleri pazarlamanın yollarını keşfedin.

4) Cazip ve Orjinal Ekstralar

Misafirler sitenizde veya üçüncü taraf bir platformda rezervasyon yaptığında, çoğu anlık fırsatlarla etkilenecektir. Herkes ekstra maliyet olmadan seyahat ekstraları ister. Satış, konuklarınıza cazip ve orijinal bir teklifle başlar. Online girişlerinizin her birinin, son derece görünür olan cazip avantajlar ve ekstralar içerdiğinden emin olun. Bunları oda ayrıntılarında listeleyin ve platform tarafından sunulan vurgulama özelliklerini kullanarak reklamınızı en iyi şekilde yapın.

Platform algoritmasına uygun paylaşımlarınız ilanınıza dikkat çeker ve bunları rekabete uygun şekilde karşılaştırır. Kaç otelin bu basit numarayı tamamen kaçırdığını öğrenince şaşıracaksınız!

5) Doğrudan Rezervasyon ve Müşteri Sadakatini Ödüllendirin

Doğrudan rezervasyon, otelin karlılığı için üçüncü şahıs rezervasyonlarından daha iyidir. Doğrudan rezervasyon yapan veya tekrar rezervasyon yaptıran konuklara otelde ne kadar güzel vakit geçirebileceklerini gösterin. Personelinizi, doğrudan rezervasyon yapan misafirlerinizi açıkça ödüllendirmek için teşvik edin. Başkalarını doğrudan rezervasyon yapmaya ve benzer muameleyi görmeye teşvik etmek adına gösteriş yapmak için birkaç halka açık yol seçin. 

6) Temassız Teknoloji

Sağlık odaklılık nedeniyle mobil uygulama erişimi, canlı hizmetlere göre yükselişte olan bir trend. Günümüzde konuklar, seyahat gereksinimlerinin çoğunu telefonlarından halledebilecekleri, online check-in ve check-out hizmeti alabilecekleri yerler arıyor. Konuklara ne kadar çok entegre mobil deneyim sunabilirseniz - kalış öncesinde, sırasında ve sonrasında- o kadar iyidir.

Mobil uygulamalarınızı iyileştirin. Konukların; rezervasyondan deneyimlerini özelleştirmeye, oda servisi siparişi vermeye ve yorum bırakmaya kadar her şeyi nasıl yapabileceklerinin reklamını yapın.

7) Güvenli Deneyimler İçin Ortaklıklar Ağı Oluşturun

Konuklarınıza, güvenli deneyimler bulmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz. Otelinizin, yeniden açılan yerel işletmelerle bağlantı kurmak için mümkün olan en iyi konumda olduğunuzu unutmayın. Konuklarınıza evden uzakta olmanın keyfini çıkarabilecekleri, güvenli seçenekler sunmak için diğer yerel mekanlar ve hizmetlerle işbirliği yapın.

Steril ve lezzetli yemek sunan restoranlarla veya sosyal mesafeye uyarlanmış turlarla işbirliği yapın. Konuklarınızın akvaryuma veya aralıklı oturma düzenine sahip etkinliklere bilet almasına yardımcı olun. Ortaklık ağınız; misafirlere, kaldıkları süre boyunca en çok istedikleri şey ne olursa olsun, geniş ve ödüllendirici bir seçenek sunacaktır.

8) Satış Stratejilerinizi Kişiselleştirin

Kişiselleştirme, otel pazarlaması için yükselmekte olan bir trend. Bu, önce pazarlama demografinizi ayırarak ve ardından her bireyin zevklerini hedefleyerek basamaklı bir strateji izler. Odalarınızı kimin aradığını belirlemek ve onlara tam olarak istediklerini sunmak için analitik ve misafir geçmişi kombinasyonunu kullanın. Örneğin, hızlı bir açılış anketi, misafirlerin mesela bir iş gezisi mi, romantik bir kaçamak mı yoksa bir aile gezisi mi aradığını belirlemenize yardımcı olabilir. Bu, yukarıdaki mobil uygulama fikirlerine harika bir ektir.

9) Konaklama Deneyimin Her Aşamasında Misafirleriniz ile İlgilenin

Deneyimin her aşamasında - kalış öncesinde, sırasında ve sonrasında misafirlerinizle ilgilenin. Konaklamadan önce sosyal yardım içeriğini paylaşın ve misafirlerinize gelmeden önce oda tercihlerini önceden özelleştirmelerine yardımcı olun. Online ve mobil araçlarla varışlarını önceden tahmin edin ve check-in işlemini kolaylaştırın. Kaldıkları süre boyunca, konuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayın. Olanak ve hizmetlerden memnun kaldıklarından emin olmak için ara sıra kontrol edin.

Bir misafir check-out yaptıktan sonra, bir konaklama sonrası deneyim mesajı göndermeden önce kısa bir süre bekleyin. Her konuğa kaldıkları için teşekkür edin ve favoriler, memnuniyetsizlikler ve gelecek için fikirler hakkında açık geri bildirimlerini rica edin.

10) Son Dakika ve Aynı Gün Rezervasyon Stratejileri

Otel odası rezervasyonlarının% 75'ine kadar olan kısmı düzenli olarak iptal edilir ve doluluğu en üst düzeye çıkarmak için bu odaları pazarlamaya devam etmelisiniz.

Aynı gün ve son dakika rezervasyonuna odaklanan bir reklam kampanyası oluşturun. Örneğin, gece için lüks bir yerde konaklamak veya son dakika odaları ile seyahat acil durumlarını çözmekle ilgili kampanyalar oluşturun. Her iki kampanya stili de henüz ayrılmamış odaları ve otelinizin son dakika ve / veya acil durum taleplerini hemen pazarlar.

Protel müşterisi olarak, bugün bu stratejileri uygulamak için gereken tüm teknolojiye erişebilirsiniz.