PMS: Bulut Tabanlı Vs Sunucu Tabanlı Yazılım

Sunucu Tabanlı ve Bulut Tabanlı PMS Arasındaki Temel Farklılıklar

Bir otel yönetim sistemi (PMS) konaklama endüstrisindeki en önemli yardımcılardandır.

İster bulut ister sunucu tabanlı bir seçenek kullanıyor olun, bir PMS otel operasyonlarınızın atan kalbidir.

Sizi misafirlerinizle buluşturur, otelinizde konakladıkları süre boyunca tüm operasyonel süreçleri yönetir, gelirlerin kaydını tutar. Otelinizi başarılı bir şekilde yönetmenin günlük zorluklarında size yardım eden sessiz bir ortaktır.

Modern PMS çözümleri; otelinizin dağıtım, müsaitlik, fiyatlandırma, rezervasyon, misafir etkileşimleri, temizlik, raporlama, faturalandırma ve iletişim gibi alanlarında komuta merkezi görevi görür.

Bir PMS sistemine yatırım yapmanın birçok nedenine karşın, bulut tabanlı bir PMS'e sahip olmak, sunucu tabanlı yazılım çağında mevcut olmayabilecek yeni heyecan verici fırsatlar sunar.

Bu blog yazımızda, işletmeniz ve nihayetinde misafirleriniz için hangi PMS'nin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olmak adına çeşitli yönlere odaklanan bulut tabanlı PMS ile sunucu tabanlı PMS arasında bir karşılaştırma yer almaktadır.

Seçiminiz ne olursa olsun, Europrotel olarak, tüm isteklerinizi karşılayacak bir deneyim sunmaya gayret ediyoruz.

1. Otel Verimliliğini Artırın

Bulut Tabanlı PMS

Bulut tabanlı PMS; yeni, modern, sezgisel arayüzlere sahiptir, çalışanlarınız için öğrenmesi kolay, misafirleri işletmenin ön saflarına koymaya odaklanan iş akışları için tasarlanmıştır.

Bulut tabanlı PMS'lerin işlevsellik ve özellikler bakımından sunucu tabanlı muadillerine göre daha az donanıma sahip olduğu doğrudur, ancak bulut teknolojisi; konuk memnuniyetini, gelir yaratmayı ve müşteriyi elde tutmayı sağlayan önemli görevlere odaklanarak her gün büyümeye devam etmektedir.

Otel ekibinin her konuğun konaklamasını özel ve unutulmaz kılmaya odaklanmasına olanak tanır.

Sunucu Tabanlı PMS

Sunucu tabanlı PMS, konaklama endüstrisinin ihtiyaç ve gereksinimlerinin mükemmel bir ürünü olarak özellik ve işlevsellik açısından zengindir. İstatistik ve analiz ile oran ve fiyatlandırma kararlarının çoğunu yönlendirir. Tüm iş akışlarını kapsayabilme yeteneği, ekibin konaklama ayrıntılarına odaklanmasını ve rezervasyonun her bir adımının doğru olduğundan emin olmasını sağlar.

2. Personel Üretkenliğini Artırın

Bulut Tabanlı PMS

Bulut tabanlı PMS sistemleri tam olarak bir tarayıcı etrafında tasarlanmıştır, online olarak birden fazla cihazdaki herhangi bir tarayıcıdan güvenli oturum açma yoluyla kullanılabilir.

Otelinizin operasyonlarını; hareket halindeyken bile, nerede olursanız olun, karmaşık güvenlik erişim önlemlerine ihtiyaç duymadan değerlendirme esnekliği sağlar.

Sunucu tabanlı PMS

Sunucu tabanlı PMS, tesislerinizde bulunan bir sistemdir. Uygulamaya erişim, sahada olmanızı veya Citrix veya Terminal sunucularını içeren ek teknik kurulumlara sahip olmanızı gerektirir.

Donanımın değiştirilmesi ve işletim sistemi lisanslarının yenilenmesi gereken aşamadaysanız, belki bulut tabanlı yazılım seçeneği sizin için doğru olabilir.

3. Otomatik Yazılım Yükseltmeleri

Bulut Tabanlı PMS

Bulut tabanlı PMS sistemleri, en az kesinti süresiyle ve sizin için hiçbir ekstra maliyet olmaksızın iki haftada bir aynı anda merkezi olarak dağıtılır ve yönetilir. Tüm kullanıcılar aynı anda aynı sürümü alır.

Sunucu Tabanlı PMS

Otelin ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyan güncellemeleri planlamak için; yeni özellikler, işlevler ve tüm önemli hata düzeltmelerinin ortaklarımızın kullanımına sunulduğu aylık bir sürüm döngüsü üzerinde çalışır.

Bir bakım sözleşmesi yürürlükte olduğu sürece, bizler gibi partner firmalar tarafından müsaitliğinize göre uygulamanın en son sürümleri indirip güncellemelerden ücretsiz olarak yararlanmanız sağlanır.

4. Güvenlik

Bulut Tabanlı PMS

Veri güvenliği, bulut tabanlı yazılım seçeneğini düşünen otelciler için büyük bir endişe kaynağıdır.

Ancak sürekli değişen dünya ve farklı ülkelerin yeni güvenlik ihtiyaçlarını; en son gelişmelerle güncel kalarak, her gün veri güvenliğini sağlayan en son gereksinimleri izleyen, öğrenen ve uygulayan özel ve kalifiye mühendislerden oluşan ekibimiz, sizler için son güncellemeleri takip edip uygular.

Protel Air PMS tüm karmaşık gündelik sorunlarla ilgilenirken, size konuklarınıza zaman ayırmanıza olanak tanır.

Sunucu Tabanlı PMS

Sunucu tabanlı PMS ürünü, GDPR kontrollerinin sağlanması, PCI sertifikalı kart kullanımı dahil olmak üzere güvenli hale getirmek için gereken her şeyi yaparken, basit gerçek şu ki, otel olarak mülk içindeki tüm güvenlikten siz sorumlusunuz.

Avustralya, Rusya ve Çin gibi verilerin ülke sınırlarının dışında tutulmasının yasak olduğu yerlerde sunucu tabanlı PMS ile ülkenizdeki en katı yasalara uyabilmeniz için imkan sunar. Seçiminiz ne olursa olsun, Europrotel'in bir sonraki güvenlik zorluğunun üstesinden gelmenize yardımcı olmak için yılların deneyimine sahip olduğunu bilmenizi isteriz.

5. Maliyetleri Düşürün

Bulut Tabanlı PMS

Bulut tabanlı PMS sistemi, oda başına minimum aylık ücretlerle bir abonelik fiyatlandırma modeli ve ilk kurulum için küçük bir ücret gerektirir.

Bulut tabanlı yazılımın benimsediği kullanım başına ödeme modeli, onu bir işletme gideri yapar.

Bu, özellikle harcamaların dikkatli bir şekilde yönetilmesi gereken bir zamanda, otelin kurulum veya yenileme maliyetlerini azaltmasına olanak tanır.

Sunucu Tabanlı PMS

Sunucu tabanlı PMS; yazılım lisansının maliyeti, yazılımı barındırmak ve sürdürmek için donanım ve IT maliyetleri gereksinimleri ile birlikte dikkate alınması gereken tek seferlik satın almaya dayanır.

Destek ve güncellemeleri karşılamak için ek olarak küçük bir aylık bakım ücreti alınır.

Sunucu tabanlı PMS modeli, minimum operasyon giderleri ile peşin kuruluş maliyetine dayanmaktadır.

Genellikle IT konuları otel yönetiminin uzmanlığı dışında olduğundan müşterilere vakit ayırmak yerine ekipman seçimi ve kurulumları ile ilgilenmek durumunda kalırsınız.

6. Ücretsiz Hizmetler Pazarı (SMP) uygulamaları

Bulut Tabanlı PMS

Services Marketplace (SMP) , uygulamaya hazır teknolojileri anında sunar - tıpkı App-Store'un yaptığı gibi - Bulut teknolojisine sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir.

Bulut tabanlı PMS müşterisi iseniz veya olmak istiyorsanız, paradan tasarruf etmenize, yatırım getirisini artırmanıza ve oteliniz için en uygun uygulamayı seçmenize yardımcı olmak için halihazırda oluşturulmuş 1000 otel uygulamasından birini kullanabilirsiniz. Seçim sizin!

Sunucu Tabanlı PMS

Services Marketplace (SMP), sunucu tabanlı PMS müşterilerimiz tarafından kullanılabilir. Yeni nesil arayüzlerin uygulanması, ekibimizin ek çalışmasını gerektirir, ancak bu tek seferlik çalışma tamamlandıktan sonra, sunucu tabanlı yazılım için mevcut olanlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Sonuç

Dünya değişiyor ve bulut tabanlı Protel Air PMS, dünya çapında otel liderliğindeki PMS'ler için işbirliğine dayalı ve esnek yeni standart sistem olmayı hedefliyor.

Protel Air; sunucu tabanlı PMS’lerin deneyimlerini, modern mobil ve bağlantılı dünya için güncelleyerek, eski geleneksel PMS'yi yerinden etmek isteyen otelcilik endüstrisinin şık ve hızlı ürünleridir.

Bulut tabanlı bir Protel PMS edinmek, otelinizi yeni olanaklar dünyasına esneklik sağlama, iş akışı sürecini kolaylaştırma, özelleştirme, mobil ön büro ve hareket halindeyken erişim gibi yeni fikirlere açabilir. 

Bulut tabanlı bir PMS sistemi düşünüyorsanız, tercih ettiğiniz satıcı kritik bir değerlendirme faktörüdür; bu nedenle Protel PMS, dünyanın önde gelen bulut hizmeti sağlayıcısı Amazon AWS ile işbirliği içindedir.

Amazon AWS, müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için deneyimli Europrotel ekibi tarafından uygulanan güvenilir, ölçeklenebilir ve güvenli bir hizmet sağlar.

İster bulut tabanlı ister sunucu tabanlı PMS’i tercih ediyor olun, size en uygun PMS’i bulmak için bize ulaşın.

Sunucu tabanlıdan bulut tabanlıya geçiş yapmak veya mevcut PMS'nizi yeni bir PMS değiştirmek isteyin, Europrotel olarak ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi çözümü sunmak ve sizinle birlikte çalışmaya istekli olduğumuzu belirtmek isteriz.