En İyi Otel Kat Hizmetleri Sistemi Özellikleri

Otel endüstrisinde temiz ve hijyenik odalar ve iyi bir müşteri hizmetleri önemlidir. Bu hayati iki unsur, misafirlerin otel hakkında ilk izlenimlerini oluşturmalarına yardımcı olur. Personelin, günlük operasyonları ne kadar iyi yönettiğini ve müşterilerinin ihtiyaçlarına ne derece öncelik verdiğinin göstergesidirler.

Odaların temizliği; otel misafirlerinin, geceyi sizin otelinizde mi yoksa yakındaki bir rakibin otelinde mi geçireceklerine karar vermeleri konusunda önemlidir.

Ehotelier.com'a göre, ön büro personelinin misafirlerden aldığı en büyük şikayetlerin başında kirli ve hijyenik olmayan odalar geliyor. Küvetlerde kalan kıllar, yıpranmış çarşaf veya kötü kokulu komodinler gibi şikayetler ile kirli odalar, 2019'da otel misafirlerinin en yaygın şikayetleri arasında ilk dörde giriyor.

Temiz ve hijyenik olmayan odalar, otelinizin itibarını zedeler ve müşteri kaybetmenize neden olur. Odalarınızda kirli ve kötü bir deneyim yaşayan konuklar; bu deneyimleri hakkında arkadaşları, aileleri ve hatta internet üzerinden yapacakları yorumlar ile yabancılarla konuşacaklardır.

Bu ağızdan ağıza hikayeler, Google, otel rezervasyon siteleri ve inceleme sitelerindeki sıralamanızı olumsuz etkileyecektir. Şüphesiz kusursuz odalar, otel konuklarınızın sağlığını ve refahını da korur.

Otelinizde Temizlik Sorunları Var Mı?

Personelinizin görevlerini merkezi bir konumda yönetmek için Europrotel'in otel yönetim sistemini kullanabilirsiniz. Olağanüstü sistemimiz, temizlik departmanınızın çalışma şeklini iyileştirecektir.

Bu makalede, yenilikçi Otel Kat Hizmetleri Yönetim Sistemi özelliklerimizin otelinizin temizlik işlemlerini daha verimli hale getirmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz.

Europrotel’in Yenilikçi Otel Yönetim Yazılımı Kat Hizmetleri Verimliliğini Arttıracak

Konaklama geliri yazılımı, otel işletmecilerinin işlerini yönetme biçiminde devrim yarattı. Bu veri odaklı platformlar, işletme sahiplerinin Temel Performans Göstergeleri (KPI) dahil olmak üzere temel ölçümleri izlemelerine yardımcı olur. Ne yazık ki, bu büyük veri araçları yalnızca tüketicinin genel harcama alışkanlıkları hakkında veri toplar. Otel yöneticilerine bu bilgileri departman sorunlarını düzeltmek için nasıl uygulayacaklarını öğretmezler.

Örneğin, RevPAR ve Genel Müşteri Memnuniyeti Puanları gibi üst düzey göstergeler, otellere yalnızca rakiplerine karşı ne kadar iyi performans gösterdiklerini söyler. TPG'ler, bir otelin faaliyetlerinin ne kadar verimli çalıştığını ölçmez. Europrotel, temizlik hizmetlerinin gelir elde etmeye yardımcı olan kritik bir alan olduğunun farkındadır.

Personeliniz odaları ne kadar hızlı temizlerse, odaları pazara o kadar çabuk açabileceğinizi biliyoruz. Şirketimiz, temizlik personelinizi izlemenizi sağlayan Otel Yönetim Sistemimize (PMS) entegre dinamik bir temizlik sistemi geliştirmiştir. İşlevleri, temel temizlik görevlerini gerçek zamanlı olarak yönetmenize, planlamanıza ve ayrıca oda durumlarını takip etmenize olanak tanır. Dilerseniz, kayıp eşyalarınızı merkezi bir dijital veri tabanına da girip, kişisel takip numaralarıyla eşyaları izlemenize olanak sağlar. Europrotel’in PMS'sindeki temizlik aplikasyonu, otelinizin temizlik departmanını iyi yağlanmış bir makineye dönüştürmenize yardımcı olabilecek dört özelliğe sahiptir.

PMS Gösterge Panomuz Kat Hizmetleri Görevlerini Gerçek Zamanlı Olarak İzler

Olağanüstü otel temizlik yazılımımız otel sahiplerinin rutin temizlik yönetimi görevlerini verimli ve kolay bir şekilde denetlemelerine yardımcı olur. Kontrol panelimiz, otel işletmecilerini, temizlik personelinin üretkenliğini izlemek için gerçek zamanlı verilerle donatan merkezi özelliklere sahiptir.

Geçmişte, temizlik personelinin günlük temizlik görevlerinin manuel kayıtlarının tutulmasını gerekiyordu. Bu veriler insan hatasına konu olan formlara yazılıyordu. İşçilerin, küvetlerin temizlenmesi veya odalardaki çarşafların değiştirilmesi gibi temizlik görevlerini istemeden atlamalarına neden olabilecek hatalar yapmaları olasıydı.

Bu formlar aynı zamanda ön büroya muazzam bir zamana mal oluyordu, çünkü verileri bir elektronik tabloya manuel olarak girmek zorunda kalıyorlardı. Bu bilgiler merkezileştirilmediğinden, personel, temizlik faaliyetlerini etkileyen uzun vadeli sorunları her zaman sağlıklı  izleyemiyordu.

Europrotel’in PMS yazılımı, otel sahiplerinin otel temizlik sorunlarını gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanır. Oda durumları ve sayıları otomatik olarak doldurulduğundan, sistemimiz çok az manuel veri girişi gerektirir. Veri noktalarımız, farklı personellerin odaları temizlemesi ve bölümleri bitirmesi için geçen ortalama süreyi gösterecektir. Oteliniz ayrıca personelinizin teftiş ücretlerini, yatak açma hizmetini ve oda temizlik ücretini değerlendirebilir. Bu yazılım paketi, oda sayısına, mevcut personele ve her odayı temizlemek için harcanan süreye göre temizlik planları oluşturur.

Ek olarak, Europrotel'in PMS'si, çalışanlarınızın hangi odaların arızalı olduğunu sisteme girmesine olanak tanır. Hizmet dışı oldukları için kaç oda rezerve edemeyeceğinizi de gösterir. Bakım ekibiniz bu onarımları ele aldığında, PMS'imiz personelinizin ön büro ekibinize gerçek zamanlı olarak güncellemeler sağlamasına olanak tanır. Europrotel'in yazılımı, otellerin kötü hava koşullarında personel sorunları veya envanterle ilgili olası eksiklikler için planlama yapmasına da olanak tanır.

PMS'miz, bölgeniz için güncel hava durumu tahminleri sağlayan beş günlük bir tahmin bölümüne sahiptir. Ayrıca, ön büro personelinin hangi harici bakım sorunlarının (buz veya kar temizleme gibi) tamamlanması gerektiğini tahmin etmesine de olanak tanır. Ön büro personeli, Europrotel'in sürükle ve bırak işlevini kullanarak atamaları değiştirebilir veya görevleri yeniden düzenleyebilir, bu da görevleri ve verileri yeniden düzenlemeyi, görevleri diğer çalışanlara yeniden atamayı da kolaylaştırır.

Her Odanın Durumunu Takip Edin

Yazılım paketimiz, çalışanların belirli odaların ne zaman temiz ve rezervasyon için uygun hale geldiğini size anında iletmesini sağlar. Europrotel'in dijital gösterge paneli, personelinizin ilgilenmesi gereken kirli odaların yüzdesini gösterir. Ayrıca personelin kaç odayı atladığını da listeler.

Europrotel'in PMS'si, okunması kolay yüzdeleri kullanarak oda durumu tamamlanma oranlarını otomatik olarak hesaplar. Örneğin, kontrol paneli, odaların % 55'inin temiz ve % 45'inin kirli olduğunu gösterecektir. Bir hizmetli odayı temizlemeyi her bitirdiğinde, bu yüzdeler anında güncellenir.

Yazılımımız Personel Katılımını ve Temizlik Programlarını Takip Etmenizi Sağlar

Çoğu temizlik yöneticisi, olağanüstü profesyonel hizmet verdiklerinden emin olmak için temel verilerini analiz etmeli ve gözden geçirmelidir. Temizlik, yüksek kaliteli hizmet sunmak için özel personel gerektiren yoğun emek gerektiren bir alandır.

Yöneticiler, geçici bir işgücünü yönetirken otelcilerin ve müşterilerin değişen taleplerine yanıt vermelidir. Europrotel’in PMS'si, temizlik personelinizi denetlemenizi sağlar. Çalışan katılımını takip etmek için yazılımımızı kullanabilirsiniz.

Ek olarak, ekibiniz için programlar ve çalışma kadroları oluşturabilirsiniz. Platformumuz ayrıca, kaç çalışanınızın işe geldiğini izlemenize ve mevcut iş gücünüze dayalı temizlik planları oluşturmanıza yardımcı olur. Europrotel'in platformu; temizlik görevlilerinin, mobil cihazlarını kullanımı kolay, dijital bir formatta kullanarak programlarını görüntülemelerine ve güncellemelerine olanak tanır.

Yönetim Yazılımımız Kayıp ve Bulunan Eşyaları İzleme Özelliklerine Sahiptir

Otel misafirleri, otel odalarında eşyalarını unutabilirler. Pixie.com'a göre, Otel misafirleri, kaybettikleri şeyleri değiştirmek için yaklaşık 2,7 milyar dolar harcıyor. Bu eşyalar arasında ayakkabılar, anahtarlar, gözlükler, telefonlar ve cüzdanlar bulunuyor.

Şirketimizin PMS'si, otel personelinin otel odalarınızda bulunan nesneleri takip etmesine yardımcı olur. Personeliniz programımızı, her bir öğenin ne zaman bulunduğunu izlemek üzere kimlik numaraları ve belirli tarihler atamak için kullanabilir. Ayrıca servis talebi durumunu güncelleyebilirsiniz (kaybolmuş, bulundu veya kapatılmış, müşteriye iade edilmiş gibi).

Çalışanların veya misafirlerin her nesneyi bulduğu yere bir açıklama ile birlikte bile girebilirsiniz. Bir kaydı her güncellediğinizde, yazılımımız bunu kaydeder. Otelinizdeki temizlik görevlerini yönetmek için olağanüstü bir platform mu arıyorsunuz?

İşinizi başarılı bir şekilde yürütmek için Europrotel'in güçlü otel yönetimi yazılımına güvenebilirsiniz. Şu anda otelcilik sektöründe dünya çapında 14.000'den fazla müşteriye hizmet veriyoruz.